Bitcoin Yükselişe Başladı, Long Pozisyonlar Hemen Artışa Geçti!

268

19 Nisan 2022 EconomIcon

Bitcoin‘de volatil hareketler gerçekleşmeye devam ediyor. Bir anda trend değiştiren BTC, kritik seviyelerde yer almakta. Sabah saatlerinde sert bir şekilde değer kaybeden BTC, 40.000 dolar seviyelerinden 38.500 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamıştı. Bu düşüşün ardından destek seviyesinden güzel bir tepki almayı başaran lider kripto para, kademeli bir şekilde 41.000 dolar seviyelerine ulaşmayı başardı.

Dip seviyeden %7 oranında yükseliş yaşayan Bitcoin, hacimli bir şekilde değer kazanmaya başlamış durumda. Bitcoin‘in sabah saatlerinde düşüş yaşadığı esnada, siz okurlarımıza short pozisyonların fazlasıyla artış gösterdiğini aktarmıştı. Short pozisyonların bu denli artış göstermesi, bir short tasfiyesi getirerek Bitcoin‘in yukarı yönlü harekete başlayacağını işaret ediyordu. Yaşanan bu yükselişleri ise spot alımlardan çok, vadeli işlemlerde açılmış olan kaldıraçlı short pozisyonları likit etmek için gerçekleşmiş gibi gözüküyor.

Short pozisyonları likit etmeyi başaran piyasa yapıcılar, kaldıraçlı pozisyonların tekrardan longa dönmesini sağladı. İlerleyen saatlerde long pozisyonların artışına devam etmesi, long tasfiyesi ile birlikte Bitcoinde bir düşüş yaşanmasına sebebiyet verebilir.