Bitcoin 43.000 Dolar Sınırında

531

21 Nisan 2022 EconomIcon

Dün akşam saatlerinde bir düzeltme gören kripto paralar, yeni güne alıcılı başladı ve akşam saatlerine doğru toplam piyasa değeri haftanın en yüksek değeri olan 1,95 trilyon dolara yükseldi.

Kripto paralar arasında son 24 saatlik fiyat dalgalanmasına bağlı olarak karışık bir seyir izleniyor. Akşam saatlerine doğru 56 kripto varlık artıdayken 44’ü dünkü fiyatına göre ekside seyrediyordu.

Bitcoin (BTC) yükselişine devam ediyor

Bitcoin (BTC), gün açılışından bu yana yüzde 4’ü bulan değer artışıyla 42.900 dolara kadar yükselmiş durumda. Bitcoin sermaye değeri 811 milyar dolara yükseldi. Bitcoin hakimiyet oranı ise yüzde 42’ye çıktı.

Ethereum (ETH) 3.200 dolara doğru hareket ediyor

Ethereum fiyatı, dün yüzde 1’e yakın kısmi bir düşüş gördükten sonra bugün yüzde 2,5 oranında değer artışıyla 3.170 dolara ulaştı. Haftanın zirve fiyatına ulaşan ETH/USD, şu an geçen haftanın destek bölgesine ulaşmış durumda.

Piyasanın geri kalanı toparlanma çabasında

İlk 10 kripto parada kısmi toparlanmalar görülürken dünkü kayıpların geri alınmaya başladığı görülüyor.

Bugün ilk 100 kripto varlık arasında 0x Protocol (ZRX), şu an yüzde 40 değer artışıyla piyasadan ayrışan kripto varlık oldu. Coinbase’in NFT pazar yeri için 0x Protocol ile ortalığa gitmesi, ZRX tokeni için bir yükseliş katalizörü oldu.

ZRX tokeni ardından Theta, Kava ve Monero yüzde 10’un altında değer artışlarıyla ilk 100’de hızlı toparlanan kripto varlıklar oldu.

Bu haftanın yıldız altcoin’leri dünkü satış dalgasından henüz kurtulamamış bir görünüme sahip. Bugün STEPN (GMT), yüzde 14,5 düşüşle 3,19 dolardan işlem görürken Apecoin (APE), yüzde 7 değer kaybıyla 15,3 dolardan işlem görüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com