BIST Şirketlerinden Güncel Haberler

382

4 Nisan 2022 EconomIcon

Gersan (IS:GEREL) Elektrik şirket paylarının satışı konusunda danışmanlık sözleşmesi görüşmelerine devam ediyor

Gersan Elektrik , Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kardeş’e ait borsada işlem görmeyen şirket sermayesindeki paylarının çoğunluğunun, finansal veya stratejik ortaklık için yerli veya yabancı şirketlere veya fonlara satışı konusunda görüşmeler yapmak amacıyla Tafralı Kurumsal Finansal Danışmanlık A.Ş. ile yapılan danışmanlık sözleşmesi kapsamında görüşmeler devam edildiğini duyurdu.

Mia Teknoloji, mobilite alanında çalışmaları devam ediyor

Mia Teknoloji Yönetim Kurulu, şirket merkezinde yaptığı yönetim kurulu toplantısında, Mobilite alanında yurtiçi ve yurtdışı pazarlar hedeflenerek planlanan; elektrikli ulaşım araçları için yazılım ve platform geliştirilmesi, AR-GE ve İnovasyon yatırımları yapılması, yerli ve uluslararası şirketlerle ortaklıklar kurulması ve üniversitelerle işbirlikleri yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine ve şirkete kazandırılmasına katkıda bulunulması konularında çalışmaları yürütmesi için Yönetim Kurulu Başkanı’nın yetkilendirilmesine karar verdiğini açıladı.

Çimsa, İki çimento fabrikası ve bazı tesislere ilişkin Varlık Satış Sözleşmesi’ni iptal etti

Çimsa, 24 Eylül 2021 tarihinde imzalanan varlık satış sözleşmesine Rekabet Kurumu nezdindeki başvurunun, Rekabet Kurulu’nun 24.02.2022 tarih ve 22-10/142-M sayılı kararı ile nihai incelemeye alınmış ve halihazırda bu incelemenin sonuçlanmamış olduğu dikkate alınarak, bahse konu Varlık Satış Sözleşmesi, sözleşmedeki ön şartların gerçekleşme zamanaşımının dolmuş olması sebebiyle yürürlükten kalktığını duyurdu.

Migros’un Paket Lojistik’teki pay sahipliği %75’e yükseldi 

Migros, 25% oranında iştiraki Paket Lojistik ve Teknoloji A.Ş.’nin diğer hissedarlarının sahip olduğu 279.718 TL nominal değerli 279.718 adet payın 104.499.845 TL karşılığında şirket tarafından peşin ödenerek satın alınmasına karar verdiğini duyurdu. Söz konusu hisse devri 01.04.2022 tarihi itibarıyla tamamlanmış olup, şirketin Paket Lojistik’teki pay sahipliği %75’e yükseldi.

THY Barcelona futbol kulübü ile sponsorluk için görüşmelerine başladı

Dünya gazetesi haberine göre THY yönetimi, Barcelona futbol kulübünün Başkanı Joan Laporta ve ekibi ile sponsorluk için görüşmelerine başladı. Bilindiği üzere Barcelona yaklaşık 100 bin kişilik stadyumu Camp Nou stadının isim sponsorluğunu dünyaca ünlü müzik platformu Spotify’a vermişti.

O anlaşmadan 435 milyon euro kazanan Barcelona’nın, forma kol sponsorluğu için THY’nin de devreye girdiği belirtiliyor. İspanyol kulübünün sol kol sponsorluğundan 10 – 15 milyon euro’luk bir gelir hedefi var. THY ile birlikte 5 farklı şirketin daha bu sponsorluk için temasta olduğunu söyleniyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing