BIST Şirketlerinden Güncel Haberler

374

6 Nisan 2022 EconomIcon

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Orçay, Ankara şubesinin kapatılmasına karar verdi

Orçay, satış stratejisindeki değişikliğe istinaden Ankara şubesinin 01.04.2022 tarihinde kapatılmasına, kapanışla ilgili gerekli kanuni işlemlerin yapılmasına, söz konusu işlemin Ticaret Odasına Tescil ve Ticaret Siciline ilan edilmesine karar verdi.

Trend GYO, İstanbul Alibeyköy Projesi için arsa payı karşılığı inşaat yapımı ve gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzaladı

Trend GYO, İstanbul ili, Eyüp ilçesi, Alibeyköy mahallesinde arsa vasıflı parseller üzerinde konut alanlarından oluşacak projenin geliştirilmesi amacıyla, arsa malikleri ile “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı ve Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi” imzalandığını duyurdu.

Kerevitaş (KERVT), Besler Gıda ile birleştirilme için SPK’ya başvurdu

Kerevitaş, paylarının yüzde 100’üne sahip olduğu bağlı ortaklığı Besler Gıda ve Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. ile “Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme” yöntemiyle birleştirilmesine onay verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığını duyurdu.

Akbank (AKBNK), takipteki kredi alacak portföyünden bir kısmını sattı

Akbank, daha önce kayıttan düşülmüş olarak takip edilen takipteki kredi alacak portföyünün 1,531 Milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 180,7 Milyon TL bedel karşılığında Birikim Varlık Yönetimi A.Ş., Ortak Varlık Yönetim A.Ş., Met-Ay Varlık Yönetimi A.Ş. ve Denge Varlık Yönetimi A.Ş.’den oluşan 4 firmaya satıldığını duyurdu.

Dinamik Isı, GES yatırım kararı aldı

Dinamik Isı, maliyet tasarrufu ve verimliliği artırmak amacıyla, 5. üretim tesisi olarak bünyesine kattığı Elastomerik Kauçuk Üretim Tesisinin 14.000 m2 olan çatı alanına Güneş Enerji Santrali (GES) kurulması karar verildiğini duyurdu.

Emlak Konut (EKGYO), 395 milyon TL murabaha kredisi kullandı

Emlak Konut,  Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada 395 milyon TL murabaha kredisi kullanıldığını duyurdu.

VBTS kapsamına alınan hisse senetleri

VBTS kapsamında seans başından 5 Mayıs seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKMGY) ve CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM) payları 06.04.2022 tarihli işlemlerden 05/05/2022 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com