BIST Şirketlerinden Güncel Haberler

495

5 Nisan 2022 EconomIcon

 Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kalekim, Lyksor Kimya hisselerinin %75’inin alımını gerçekleştirdi

Kalekim, Lyksor Kimya A.Ş.’nin sermayesini temsil eden payların %75’inin 125 milyon TL bedel karşılığında satın alınmasına ilişkin olarak pay devir sözleşmesi çerçevesinde alacak tahsilatlarına bağlı yapılacak ödemeler saklı kalmak kaydıyla 04.04.2022 tarihinde, 113.660.997,28 TL bedelin nakden ödenmesiyle pay devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

Çimbeton, demirbaş alımı gerçekleştirdi

Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Aliağa’da Kafkas İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye ait arazi ile üzerindeki bina, makine – ekipman ve demirbaşların 1.703.600 dolar ve 4.579.580 Türk lirası (KDV dahil) toplam alım bedeli nakden ödenmek suretiyle satın alındığını duyurdu.

Beyaz Filo 2022’nin ilk üç ayında toplam 2.619 adet sıfır araç satışı gerçekleştirdi

Beyaz Filo, yetkili satıcısı olduğu 5 markada; 2022 ilk üç aylık döneminde toplam 2.619 adet sıfır araç satışını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Migros’un 31 Mart 2022 itibarıyla yurt içi toplam mağaza sayısı 2.598’e yükseldi

Migros, 16 adet Migros, 8 adet Migros Jet ve 4 adet Macrocenter formatında toplam 28 satış mağazasının Mart ayı içerisinde hizmete açıldığını duyurdu. Buna göre 31 Mart 2022 itibarıyla şirketin yurt içinde toplam mağaza sayısı 2.598 oldu. Böylece Migros, toplam net satış alanının 1 milyon 683 bin metrekareye ulaştığını bildirdi.

YEO Teknoloji, Özbekistan’da maden tesisinin otomasyon ve dijital çözümleri için bir sözleşme imzaladı

YEO Teknoloji, çimento ve maden sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisiyle Özbekistan’daki maden tesisinin otomasyon ve dijital çözümler kapsamı için 550.000 euro tutarında bir sözleşme imzalandığını duyurdu.

ULUSE hisseleri VBTS kapsamına alınıyor  

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Ulusoy Elektrik (ULUSE) payları 05.04.2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29.04.2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Global Yatırım (IS:GLYHO) Holding iştiraki Tarragona Yolcu Limanı’nı işletme hakkı sözleşmesi imzaladı

Global Yatırım Holding’in dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc’nin (GPH), İspanya’da bulunan Tarragona Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarını 12 yıl süre ile (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) işletme imtiyazı ihalesi için vermiş olduğu teklifin en iyi teklif seçildiğini kamuoyuna duyurmuştu.

GPH, Tarragona Yolcu Limanı’nın işletme haklarına ilişkin olarak 12 yıllık (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) bir işletme hakkı devir sözleşmesi imzalayarak portföyüne eklendiği bildirildi.

Konya Çimento: Bikiltaş Enerji paylarının tamamı Parficim tarafından devralındı

Konya Çimento, ana ortağı Parficim Participations Financieres et Immobilieres tarafından Parficim’in halihazırda %50’sine sahip olduğu Bikiltaş Enerji Petrol Madencilik İnşaat A.Ş.’nin sermayesini temsil eden paylarının tamamının (%100) Parficim tarafından devralındığını duyurdu.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing