BİST Gün Sonu: Gayrimenkul Yatırımları Öne Çıktı

250

30 Haziran 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Borsa İstanbul’da sabah saatlerinde satışlar devam ederken öğleden sonraki işlemlerde bir miktar tepki alımı geldi. BIST 100 endeksi, gün içinde 2.367 puana kadar geriledikten sonra daha çok 2.388 puanda destek buldu. Kapanışa doğru ise BIST 100 endeksi, 2.400 puan üzerinde kalmaya mücadelesi veriyordu.

Borsa İstanbul’da bugün öne çıkan sektör endeksleri arasında gayrimenkul yatırım ortaklıkları yüzde 3,3 oranında değer artışıyla pozitif ayrıştı. Günü değer kazancıyla kapatmaya hazırlanan diğer sektör endeksleri ise yüzde 1’in üzerinde değer artışı gören basit metaller ve ulaştırma endeksleri oldu.

Bugün en çok değer kaybı görülen sektörler ise yüzde 2’nin üzerinde düşüş gören sigorta ve leasing ve faktöring endeksleri oldu. bankalar, kapanışa doğru yüzde 0,7 değer artışına sahipken holding ve yatırımlar endeksi yüzde 0,5 oranında değer artışı gördü.

Günün en hareketli hisse senetleri

Borsa İstanbul’da bugün en yüksek işlem hacmine sahip hisse senetleri, Şişecam (SISE), Kardemir D (KRDMD), Türk Hava Yolları (THYAO), Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) ve Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) Holding olarak sıralandı.

Günün en çok kazandıran hisse senetleri ise tavan fiyatından işlem gören BMS Çelik (BMSCH) ile tavan fiyatına yakın değerlenen Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (YGGYO), RTA Lab Biyolojik Ürünler (RTALB), Nurol Gayrimenkul (NUGYO) ve Girişim Elektrik (GESAN) oldu.

Bugün en çok düşüş gören hisse senetleri ise taban fiyattan işlem görmeye devam eden Lider Faktöring (LIDFA) ve Makim Makina (MAKIM) ile birlikte Bera Holding (BERA), Cosmos Yatırım Holding (COSMO) ve Ulusoy Elektrik (ULUSE) hisseleriydi.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi,