Bireysel Emeklilik Fonları Bu Hisseleri Alıyor!

69

13 Mayıs 2023 EconomIconBireysel Emeklilik Fonları Borsada Hangi Hisseleri Alıyor? Yatırım Fonlarının En Çok Aldığı Hisseler!

Son zamanlarda borsada bireysel emeklilik fonlarının ağırlığı arttı. Yeni gelen düzenleme ile birlikte artık emeklilik ve yatırım fonları portföylerine daha çok hisse senedi ekleyebiliyor. Bu durumda borsa için oldukça pozitif bir gelişme. Çünkü portföye eklenen hisseye para girişi artıyor ve bu durumda hisse fiyatına pozitif olarak yansıyor. Emeklilik ve yatırım fonlarının portföylerine ekledikleri hisseler yatırımcılar tarafından mutlaka takip edilmesi gerekiyor. Peki son zamanlarda emeklilik fonlarında pozitif oranda takas oranı artan hisseler hangileri? Yatırım fonları hangi hisseleri portföylerine daha çok ekliyor?
Fonların Bu Hisselerde Takas Oranı Pozitif Arttı

Bireysel emeklilik fonlarının pozitif yönde değişim analizini aşağıdaki gibidir. Listeye göre fonlar CEMAS hissesini çok yüksek oranda portföylerine eklemiş durumda görünüyor. Geçmiş tarhilerde hiç takas bulunmamasına rağmen 11-12 mayısta bu kadar yüksek oran gerçekleşmesi gerçekten dikkat çekici. İkinci sırada ise JANTS bulunuyor. Hissenin geçmiş tarihlerde fonlardan negatif olarak ayrıştığını görüyoruz. Fakat haftanın son iki gününde keskin bir artış gözlemleniyor.

Listede bize göre en çok dikkat çeken hisse ise EUPWR.  Bunun nedeni ise Europower’ın henüz halka arz olması ve bununla birlikte bireysel emeklilik fonlarına pozitif yönde girişi sağlaması hisse için olumlu bir gelişme olarak görülecektir. Bunun yanında ORGE hissesininde fonlara eklenmeye başlaması oldukça dikkat çeken bir durum.
Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın