Avalanche (AVAX) Teknik Analizi!

552

23 Mart 2022 economicon

Avalanche (AVAX) fiyatı, Mart ayı başında ortalama 90 dolara kadar yükselirken alıcılar, Kasım ayından beri devam eden düşüş trendini kırmak için bir hamle yaptı. Ancak bu noktadan gelen satışlar, AVAX’ın bu hafta 65 dolara kadar gerilemesine neden oldu.  

AVAX günlük grafiğinde görüldüğü üzere Ocak ayında test edilen 61 dolar, kritik bir destek olarak gündemini koruyor. Bugün ise 8 günlük EMA değeri, 71 dolarda AVAX fiyatı için ilk direnç seviyesi olurken 74 dolardaki 21 EMA değeri ikinci bir dinamik direnç seviyesi olarak takip edilebilir.  

AVAX/USD paritesinin bu hafta 80 dolar üzerinde bir kapanış görmesi, orta vadeli düşüş trendinin kırılması için son derece önemli bir hamle olacaktır. AVAX fiyatı, 80 dolar üzerinde zemin oluşturabilirse yeniden 200 günlük hareketli ortalama değeri üzerine çıkar ve 94 dolardaki Şubat ayı direnç bölgesini test edebilir.  

AVAX fiyatı için 94 dolar üzerinde bir kırılım ise 110 – 126 dolar bandına doğru yükseliş hareketinin devam etmesine yol açabilir. Sonuç olarak AVAX/USD için bu hafta 80 dolar seviyesi kripto para fiyatının yönü için belirleyici bir nokta olabilir.  

 

5 1 oyla
Makale Değerlendirmesi
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x