ASTOR, SMRTG, DOAS ve TCELL İçin Önemli Haberler

58

10 Mart 2023 EconomIcon
Eksun Gıda’nın 20.042.502 adet payının pay başına 48,90 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

#AKFYE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

#ATAGY – 200 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#AVGYO – Şirket portföyünde yer alan Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin mevcut kiracısı Anadolu Terminal aylık kira bedelinin 90.000 TL yenilenmesine karar verildiği açıklandı.

#BURVA – Şirket ile yurt içindeki bir müşterisi arasında 0,69 milyon dolarlık Vanaların Temini konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

#DIRIT – Şirket tarafından BRKO’ya hasılat paylaşımı yolu ile kiralanan Kaymaz Halı Makina Grubu’nun şirket fabrikasında yapılacak üretim faaliyeti çalışmaları nedeniyle geri alınmasına karar verildiği açıklandı.
#DIRIT – Erenköy şubesinin kapatılmasına karar verildiği açıklandı.

#DOAS – DGGYO’nun sermayesinin %93,65’ine karşılık gelen Doğuş Holding’e ait payların Toptan Alış Satış Pazarında 5,2 milyar TL’ye devrinin gerçekleştirilmesi işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#EMKEL – VBTS kapsamında şirket paylarına 7 Nisan’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#GESAN – Şirketin Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen Harici Tip OG Ayırıcı Alımı ihalesine verilen 0,56 milyon dolarlık teklifin en iyi teklif olması sonrasında, şirketin sözleşe daveti aldığı açıklandı.

#GLYHO – Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding’in %80 oranında pay sahibi olduğu ortak girişimin İspanya’da yer alan Alicante Kruvaziyer Limanı’nı 15 yıl süre ile işletme imtiyazı ihalesi için verilen teklifin en iyi teklif olduğunun açıklanması sonrasında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#HALKB – 91 gün vadeli 1,6 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#ISGYO – 270 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#KAREL – 362 gün vadeli 120 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
#MERCN – Halka arzdan elde edilen fonun 62,3 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 21,3 milyon TL’sinin tesis ve depo yatırımında, 46,7 milyon TL’sinin ise finansal borç ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

#QUAGR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 525 milyon TL’den 15 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#RHEAG – Şirketin bağlı ortaklığı Netsafe Teknolojik Yatırımlar’ının Roboair INC. Firmasının %20’sini satın aldığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket ile yurt içinde bir müşterisi arasında güneş paneli satışı işi kapsamında 456,3 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket ile yurt içinde bir müşterisi arasında güneş paneli satışı işi kapsamında 36,6 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı

#TCELL – 3 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#TCELL – Şirketin 2023 yılı hedeflerinin gelir büyümesinde %55 – 57, FAVÖK hedefi ise 34 milyar TL olduğu açıklandı.

#TUKAS – Şirketin 44.977 m2’lik arsasının 65,3 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği açıklandı.

#VAKBN – 91 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#VKGYO – Şirketin İzmir Konak Karma Projesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi için en uygun teklifi veren Rec Uluslararası İnşaat ile ana yüklenici sözleşmesi imzaladığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelirinin 4,4 milyar TL olduğu açıklandı.

#YKBNK – 119 gün vadeli 273 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#YGGYO – Pay geri alım sürecinin sonlandırılmasına karar verildiği açıklandı.

#YYLGD – Mersin’de bulunan fabrikanın öz tüketiminin karşılanması amacıyla Eskişehir’de 10,01 MWp Gücünde GES Kurulumu için ÇED süreçlerinin başlatıldığı açıklandı.

#ASTOR Astor Enerji, hisse başı net 0,4761299 TL temettü dağıtma kararı aldı! Ödeme tarihi 4 Mayıs.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın