ASTOR, KONTR, SASA ve HEKTS İçin Önemli Haberler

80

16 Mart 2023 EconomIcon#AEFES – Şirketin Carlsberg’in Rusya’da bulunan 8 fabrikasını alacağına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

#AKFYE – Şirket payları 16 Mart’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#ANSGR – Ocak – Şubat döneminde prim üretimi %122,4 artışla 5,8 milyar TL’ye yükseldi.

#ANSGR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 700 milyon TL’den 3,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin İspanya’lı bir firma ile 3,2 milyon euro bedelli Dağıtım Transformatörü Sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin KONTR ile 2,7 milyon dolar bedelle Güç Transformatörü – Dağıtım Transformatörü sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin Irak’ta bir firma ile 2,7 milyon dolar bedelle Güç Transformatörü sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
#ATAGY – Tekirdağ’daki toplamda 486 m2’lik yerin 5 yıl süreyle Kahve Dünyası’na kiraya verildiği açıklandı.

#AYGAZ – Şirketin %55 bağlı ortaklığı Sendeo’nun sermayesinin 313,5 milyon TL’den 620 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında, sermaye artırımına katılınmasına karar verildiği açıklandı.

#BRLSM – Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik ile Kalyon İnşaat arasında İstanbul Finans Merkezi Ziraat Kule-2 Fit-Out Mekanik ve Elektrik işleri kapsamında toplamda 30,2 milyon euroluk sözleşme imzalandığı açıklandı.

#BMSCH – Şirketin Aliağa’daki arsa ve binaları üstünde bulunan 21,3 milyon TL’lik teminat ve ipoteklerin kaldırıldığı açıklandı.

#BTCIM – Döner Fırın – 1 hattında yapılacak planlı revizyon çalışmaları nedeniyle Döner Fırın –1 4 Nisan’a kadar durdurulduğu açıklandı.

#DAPGM – İstanbul Çekmeköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2.oturumunda şirketin en yüksek üçüncü teklifi verdiği açıklandı.

#DESA – Alanya’ya şube açıldığı belirtildi.

#DESA – Kemer Samsonite Şubesi’nin açıldığı belirtildi.

#DMSAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 105 milyon TL’den 200 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#EKSUN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#EKGYO – İstanbul Çekmeköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2.oturumunun yapıldığı, en yüksek teklifin arsa satışı karşılığı satış toplam gelirinin 12 milyar TL ile İzka Gayrimenkul tarafından verildiği açıklandı.

#EKGYO – Emlak Konut Florya Evleri’nin Geçici Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.
#FRIGO – Şeftali ve kayısı konservesi imalatı ve ihracatına yönelik ürünlerin bahçe plantasyonlarını da kapsayacak şekilde yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#HTTBT – Surinam Airways’in şirketin yolcu hizmet sistemleri çözümlerini kullanmaya başladığı ve kullanım süresinin 5 yıl olacağı açıklandı.

#IEYHO – Online yatırım platformu Işıklar Hub’un faaliyete geçtiği açıklandı.

#ISMEN – İstanbul Büyükçekmece’ye şube açılmasına karar verildiği açıklandı.

#KGYO – Şirketin İstanbul Eyüpsultan’daki geliştirdiği Liberte Projesi kapsamında toplam 2.000 m2 satılabilir alana karşılık gelen konutların 130 milyon TL bedel karşılığında satışı vaat edildiği, bedelin 70 milyon TL’sinin tahsil edildiği açıklandı.

#KONTR – Şirket ve bağlı ortaklığı Kontrolmatik Toshkent’in toplamda 4,6 milyon euro + 1,1 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

#KNFRT – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 132 milyon TL’den 660 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#MIATK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#NETAS – Şirketin Superonline’dan Unified Telco Cloud ürün projesi kapsamında Netaş Yerli Bulut Sunucularının temini için 1,3 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

#OSMEN – 91 gün vadeli 80 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#RAYSG – Ocak – Şubat döneminde prim üretimi %186,2 artışla 1,66 milyar TL’ye yükseldi.

##RYGYO – Adana Seyhan’daki deponun yıllık 210.000 TL bedelle kiracı Mesan Yapı ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

##RYGYO – İstanbul Tuzla’daki deponun yıllık 16,3 milyon TL bedelle kiracı Toyota Türkiye ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

##RYGYO – Adana Sarıçam’daki deponun yıllık 11,7 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#RYGYO – Ankara Kahramankazan’daki deponun yıllık 9,0 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#RYGYO – Kocaeli Çayırova’daki deponun yıllık 45,3 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#RYGYO – İstanbul Esenyurt’taki deponun yıllık 34,0 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı

#RYGYO – Samsun Çarşamba’daki deponun yıllık 8,7 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#RYGYO – İzmir Torbalı’daki deponun yıllık 13,4 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#RYGYO – Antalya Serik’teki deponun yıllık 18,4 milyon TL bedelle kiracı CRFSA ile sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

#SASA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#TRILC – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#TURSG – Ocak – Şubat Döneminde prim üretimi %111 artışla 7,4 milyar TL’ye yükseldi.

#ULUFA – 113 gün vadeli 68,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
#YUNSA – MSB Kara Dikimevi tarafından açılan Kumaş Alım İhalesinin 126,0 milyon TL bedelle şirket tarafından kazanıldığı açıklandı.

#HEKTS – Hektaş Orhangazi şubesi tarafından yapılması planlanan dikey tarım uygulaması projesi ile ilgili “ÇED Gerekli Değildir” kararı verildi

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın