ASTOR, GESAN, BIMAS ve GRTRK İçin Önemli Haberler

252

17 Mayıs 2023 EconomIcon#ALMAD – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#ALARK – Şirket bağlı ortaklığı Alarko Tarım tarafından Antsan Tarım’ın 1,8 milyon dolara satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

#ANSGR – Ocak – Nisan döneminde prim üretimi %111,5 artışla 11,8 milyar TL’ye yükseldi.

#ASELS – Şirket ile TUSAŞ iş ortaklığı arasında SSB ile sözleşme imzalandığı, ASELS’e düşen payın 365,6 milyon TL ve 18,7 milyon dolar olduğu açıklandı.
#BIENY – Şirket payları 18 Mayıs’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#DOAS – D Power şirketinin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#DZGYO – Ankara Etimesgut’taki 4 bağımsız bölümün toplam 2,3 milyon TL bedelle satıldığı açıklandı.

#EDIP – 250 milyon TL’ye kadar kayıtlı sermaye artırımının Genel Kurul’da onaylandığı açıklandı.

#EKGYO – Başakşehir Avrasya Konutları’nın Geçici Kabul Tutanağı’nın onaylandığı açıklandı.

#EKGYO – Trabzon Ortahisar Sanayi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptal edildiği açıklandı.

#EKGYO – Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin PSGYO ile 7,8 milyar TL Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri ile imzalandığı açıklandı.

#EKGYO – İstanbul Çekmeköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin İzka Gayrimenkul & Part İstanbul ile 12,0 milyar TL Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri ile imzalandığı açıklandı.
#EKGYO – İstanbul Avcılar Firüzköy 1.Etap 1.Kısım Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nde 34 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları’nın alındığı açıklandı.

#GESAN – Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB tarafından gerçekleştirilen, HAB OSB 2. Kısım Elektrik Dağıtım Şebekesi Yapımı İşi Konulu ihaleye katıldığı ve en avantajlı teklifin verilmesi sonrasında ihalenin 41 milyon TL bedelle şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

#GRTRK – Şirket bağlı ortaklığı Grain Tarım Ürünleri’nin depremden zarar gören Hatay’daki tesislerin inşaat çalışmaları kapsamında 98,3 milyon TL bedelli Yatırım Teşvik Başvurusunun onaylandığı açıklandı.

#GLCVY – Şirketin, Denizbank’ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında satışa çıkarılan 10 portföyden toplam 236,43 milyon TL anaparaya sahip 1 Bireysel ve 1 İşletme portföylerinin ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığı açıklandı.

#GENIL – Şirket tarafından Neo Auvra’ya 0,50 milyon dolarlık ek yatırım kararı alındığı açıklandı.

#ISCTR – Yurt dışında 93 gün vadeli 20,3 milyon euro ve 371 gün vadeli 26,4 milyon sterlin tutarlarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#INFO – 62 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.

#ISCTR – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#KOZAA – Medyalarda yer alan ATP İnşaat ve Ticaret’ın Tuncay Özkan’a milyon dolarlar aktarıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

#KAYSE – Şirket payları 18 Mayıs’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#MPARK – Lightyear Healthcare tarafından şirket sermayesinde sahip olduğu kapalı %9,15’lik payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#ORGE – Şirketin Kocaeli’de inşa edilecek Kalibre Boru Çatı GES Projesi’nin kurulum işlerine yönelik olarak verdiği 0,95 milyon dolarık teklifin kabul edilerek ihalenin şirket lehine sonuçlandığı açıklandı.

#PENGD – GES projesi için fizibilite çalışmalarıa başlanmasına karar verildiği açıklandı.

#RALYH – Şirket bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik’in Ankara Çankaya’daki 10.795 m2’lik arsa üstüne yapılacak Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi’nin imzalandığı, satışlardan öngörülen cironun 750 milyon TL olduğu açıklandı.

#ASTOR – Alım Elektrik tarafından gerçekleştirilen Trafo Almı ihalesine verilen 9,9 milyon dolarlık teklifin en uygun teklif olduğu açıklandı.

#ASTOR – Şirketin Senegal’de bir firma ile 1,8 milyon euroluk 3 Adet Güç Transformatörü ve 3 Adet Kurutip Transformatör sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin Ulutaş İnşaat ile 5,0 milyon dolar bedelli 11 Adet Güç Transformatörü, 12 Adet Yardımcı Transformatör, 10 Adet Yüksek Gerilim Kesici, 127 Adet Anahtarlama Ürünü sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#BIMAS – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#RALYH – Şirket bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik ve Hera Teknik Yapı İş Ortaklığı olarak katıldıkları TOKİ tarafından deprem konutları kapsamında Hatay Yayladağ 752 Adet Konut İnşaatı ve 2 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesinin yapılarak en düşük ikinci teklifin verildiği açıklandı.
#TURSG – Ocak – Nisan döneminde prim üretimi %128 artışla 16,3 milyar TL’ye yükseldi.

#TERA – 181 gün vadeli 30 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ULAS – Cemre Emre tarafından 40.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’da kaydileştirme başvurusu yapıldı.

#UNLU – Şirket paylarının geri alınmasına 4.000.000 adet paya karşılık 35 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

#YKBNK – 68 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın