ASELSAN Bedelsiz Tarihi! Ne Zaman Bedelsiz Verecek?

50

17 Mayıs 2023 EconomIconASELS %100 Bedelsizi Ne Zaman Verecek? ASELS Bedelsiz Tarihi Tahmini!

ASELS, 26 Nisan tarihine yönetim kurulu kararı ile bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı. Şirket henüz SPK’ya başvuruda bulunmadı. SPK başvurusunun ardından onay süreci için bekleyiş başlayacak.  Yatırımcılar ASELS bedelsiz tarihini ve onayını heyecanla beklerken SPK tarafından ne zaman onay verileceği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat aşağıda ASELS bedelsiz tarihi için tahminlerimizi sizler ile paylaştık.

ASELS güncel fiyatı şuan 43.80 TL olarak işlem görüyor. Aselsan bu fiyattan %100 oranında bölünürse hisse fiyatı 21.90 TL olarak güncellenecek. ASELS bedelsiz sonrası elinde 100 adet hissesi bulunan bir yatırımcının toplam hisse sayısı 200 olacak. Buna göre portföyünde 1000 adet ASELS hissesi olan bir kişinin bedelsiz sonrası 2000 adet hissesi olacaktır.
ASELS Bedelsiz Sermaye Artırımı Geçmişi

Tabloyu incelediğimizde ASELS’in nadir de olsa bedelsiz sermaye artırımı yaptığını görüyoruz. Şirket bedelsiz sermaye artırımından daha çok düzenli olarak temettü vermektedir. ASELS, 2012 yılından bu güne toplamda 3 defa bedelsiz sermaye artırımı yapmıştır. En yüksek bedelsizi ise 2012 yılında %112 oranında vermiştir.

 
ASELS Bedelsiz Potansiyeli

ASELS, Borsa İstanbul’da yüksek bedelsiz potansiyeline sahip şirketlerden birisi diyebiliriz. Yaklaşık 550 şirketin arasında %1839 oran ile 109. sırada bulunuyor.

 

ASELS 1 Milyon TL Hesabı

Aselsan ait ASELS hissesine Haziran 2017 yılında 2019 bin TL yatırım yapsaydınız ve elde ettiğiniz temettüleri de hisseye yatırmaya devam etseydiniz 17 Mayıs 2023 tarihinde portföyünüzde 1 milyon TL değerinde ASELS hissesi bulunacaktı. Bu durumda doğru ve güçlü şirketlere uzun vadeli yatırımın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.
ASELS Bedelsiz Tarihi Ne Zaman!

Şirket 2023 yılının başlarında yani Nisan ayında bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştır. ASELS bedelsiz sermaye artırımı geçmişini incelediğimizde geçmiş bedelsizleri çoğunlukla Ağustos ayında verdiğini görüyoruz. Buna göre şirket bu sene de bedelsizi en geç ağustos ayı, en erken ise haziran ayının ortalarında verebileceğini düşünüyoruz. Kısacası ASELS bedelsiz tarihi en geç 2 ya da 3 ay içerisinde belli olacaktır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın