ALFAS, ASTOR, EUPWR ve HEKTS İçin Önemli Haberler

373

22 Mayıs 2023 EconomIcon#AVGYO – Antalya’daki 145 m2’lik dairenin aylık 4.375 TL’ye AVTUR’a kiralandığı açıklandı.

#AYES – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 75,1 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

#AYDEM – Depolamalı üretim tesisleri icin 400 MW GES ve 100 MW RES olmak üzere toplam 500 MW kapasite olarak gerçekleştirilen ön lisans başvurusunun kabul edildiği açıklandı.

#BRLSM – Şirket bağlı ortaklığı Erde Mühendislik ile Kuzu Toplu Konut İnşaat arasında İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi elektrik tesisat işleri için 3,9 milyon dolar ve 61,2 milyon TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.
#CWENE – Şirketin yurt içinde bir müşterisi ile 2,4 milyon dolarlık anlaşma sağladığı açıklandı.

#CEMAS – Şirketin GES yatırımı kapsamında MERAM’a Kırşehir Kışlapınar’da 11.200 kWe kurulu gücünde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisi Kurmak üzere yaptığı başvurunun olumlu karşılandığı açıklandı.

#DITAS – Sermaye artırımından elde edilen fonun 10 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

#ENSRI – Şirketin Tekirdağ’da bulunan fabrikasının 2.885 m2’lik çatı alanına yerleştirilmiş olan GES sisteminin TREDAŞ’tan onay alınarak devreye alındığı açıklandı.

#ERCB – BOTAŞ tarafından Manavgat – Alanya – Gazipaşa – Anamur İlçeleri Faz 2 DGBH Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi ile ilgili olarak doğalgaz boru hattı için ihaleye şirketin İş Ortağı ile katıldığı ve 1,6 milyar TL bedelle ihalenin kazanıldığı açıklandı. (ERCB Payı: 797,5 milyon TL)

#EKGYO – Şirket ile THYAO arasında imzalanan sözleşme kapsamında İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap 1. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi sözleşmesinin Yüklenici ile 3,5 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.

#EUREN – Halka arzdan elde edilen fonun 13,6 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 162,2 milyon TL’sinin güneş enerjisi camları yatırımında kullanıldığı açıklandı.

#EKGYO – Ebruli Ispartakule projesinin projedeki son kısmının Kısmi Geçici Kabul Tutanağı’nın onaylandığı açıklandı.

#EKGYO – Nidapark Kayaşehir projesinin projedeki son kısmının Kısmi Geçici Kabul Tutanağı’nın onaylandığı açıklandı.

#EUPWR – Şirketin Portekiz’de bir firmayla 0,92 milyon euroluk sözleşme imzalandığı açıklandı.
#FORMT – Şirket tarafından 5.000 adet konteyner kapısı siparişi alındığı açıklandı.

#GOKNR – GES yatırımı için yatırım tutarı 13,3 milyon TL olan Yatırım Teşvik Belgesi alındığı açıklandı.

#HEKTS – Veteriner ilaçları üretimi alanında ikinci bir üretim tesisinin kurulmasına, Ankara’da arsa ve fabrika binasının 141,9 milyon TL’ye satın alınması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği açıklandı.

#HUBVC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 70 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında Ticaret Bakanlığı’na başvuru yapıldığı açıklandı.

#INFO – 62 gün vadeli 230 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#KLMSN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 350 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

#KATMR – Sermaye artırımından elde edilen fonun 101,8 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 123,0 milyon TL’sinin savunma sanayii projelerinde, 55,5 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

#MACKO – İnternet Üzerinden Yayıncılık Hizmeti verecek 100.000 TL sermayeli yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#MACKO – Şirketin %51 pay sahibi Mediazz’ın bağlı ortaklığı Fantazzie’nın sermayesinin 150.000 TL’den 200.000 TL’ye artırılması sırasında, Fantazzie’nın 10.000 TL karşılığı 1.000.000 adet payının şirket tarafından sermaye artırımına katılmak suretiyle Fantazzie’ya 238.650 dolar tutarında yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#MERCN – Halka arzdan elde edilen fonun 133,6 milyon TL’nin işletme sermayesinde, 24,6 milyon TL’sinin tesis ve depo alanı yatırımında, 46,7 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde kullanıldığı açıklandı.

#QNBFL – 69 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#PRKME – Şirket paylarının geri alınması kararının Genel Kurul onayına sunulacağı açıklandı.

#SMRTG – Şirket bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında 21,0 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama ile KONRT arasında 4,4 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

#SDDTR – Şirket,n yurt içi müşterisinden 1,1 milyon dolarlık sipariş aldığı aöıklandı.
#SUNTK – Pay geri alım programının tamamlandığı açıklandı.

#THYAO – Şirketin %30 pay sahibi olduğu VİA’daki paylarının satılması kapsamında Pay Devir Sözleşmesi imzalandığı ve devir işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#UMPAS – Halil Akay tarafından 39.970 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#ULAS – Enes Karataş tarafından 118.027 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#ULAS – Uğur Özdeniz tarafından 255.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#VBTYZ – Halka arzdan elde edilen fonun şirket satın almalarının değerlendirilmesinde, Ar-Ge çalışmalarında, ofis büyütme ve ofis açmada, işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

#YEOTK – Şirket %100 bağlı ortaklığı YEO Enerji Yatırımları’nın 13 adet santral için 503 MW GES ve 27,8 MW RES olmak üzere toplamda 530,8 MW ve bu santrallere entegre 530,8 MWsaat kapasiteli Bataryalı Elektrik Depolama Tesisi kurmak için EPDK’ya başvuru yapılması sonrasında, EPDK tarafından 105 MW Üretim + 125 MW Depolama olmak üzere Önlisanslar verildiği açıklandı.

#ALFAS – Şirketin yurt içinde bir müşterisi ile 17,0 milyon dolar tutarla sipariş aldığı açıklandı.

#ASTOR – Şirketin Irak’ta bir firma ile 11,0 milyon dolar tutarında 1500 Adet Dağıtım Transformatörü sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASTOR – Halka arzdan elde edilen fonun 122,5 milyon TL’sinin üretim tesisi ve yeni ürün yatırımlarında, 56,4 milyon TL’sinin GES yatırımlarında, 11,2 milyon TL^sinin elektrik araç şarj istasyonu hizmetleri yatırımlarında, 145,6 milyon TL’sinin işletme sermayesinin güçlendirilmesinde, 194,9 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde kullanıldığı açıklandı.

#YUNSA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

#YKBNK – 63 gün vadeli 285,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – Şirket bağlı ortaklığı Zorlu Elektrik Enerjisi’nin Tekirdağ’da kurmayı planladığı 250 MW kurulu güce sahip olacak Yeniçiftlik Depolamalı RES ve Kırklareli’de kurmayı planladığı 125 MW kurulu güce sahip olacak Hamitabat Depolamalı RES projeleri için yaptığı önlisans başvurularının uygun bulunduğu açıklandı.

#ZOREN – 84 gün vadeli 58,4 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – 392 gün vadeli 33,3 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın