Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

871

25 Nisan 2022 EconomIcon

Haftalık Model Portföy

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden hedef fiyat aralığına TURSG, DEVA, GOZDE ve CIMSA ulaşmıştır. CCOLA hissesinde devre kesici çalışmıştır. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi yüzde 17,4 yükseliş yaşayan DEVA olmuştur. 15– 22 Nisan kapanış fiyatlarına göre ise en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi yüzde 8,5 ile DEVA olmuştur.

Geçtiğimiz hafta boyunca XU100 %0,88 değer kaybederken gösterirken, Ahlatcı Yatırım haftalık model portföydeki değer kaybı ise % 2,35 olmuştur. Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden TURSG, DEVA, GOZDE, CIMSA ve CCOLA hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine AKSEN-GLYHO- GSDHO-KUTPO-TUPRS hisselerini ekliyoruz.

NOT: Önümüzdeki hafta Bayram tatilinden önceki son işlem haftasıdır. Bununla birlikte 3-4 Mayıs tarihleri arasında Fed toplantısı gerçekleştirilecektir. Değerli yatırımcılarımıza önemle duyururuz. Bununla birlikte Bayram tatili haftasından dolayı model portföyümüz iki haftalık olarak hazırlanmıştır.