Adra Gayrimenkul (ADGYO) Halka Arz İncelemesi! Detaylı

270

11 Eylül 2023 EconomIcon7 Eylül Perşembe akşamı SPK tarafından yayınlanan bültende üç şirketin halka arz başvurusuna onay verildi!  Adra Gayrimenkul yani borsa kodu ile “ADGYO”. Yazımızda ADGYO halka arz incelemesini sizler ile paylaşacağız. Adra Gayrimenkul Ne İş Yapar? Adra Gayrimenkul Halka Arz Tarihi Ne Zaman? Adra Gayrimenkul Kaç Lot Verir? Adra Gayrimenkul Halka Arzına Hangi Banka ve Aracı Kurumlardan Katılabilirim?  gibi sorulara cevap vereceğiz.

Adra Gayrimenkul (ADGYO) Hakkında

Adra GYO, gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Sermaye Piyasası Kurulu’nca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletnek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumudur.

Adra GYO tüm gayrimenkul portföyünü “yatırım amaçlı gayrimenkuller” ve “stoklar” altında takip etmektedir. Şirket’in Stoklar altında izlediği ve henüz inşaatı devam eden konut projeleriyle birlikte tamamlanmış konut projeleri bulunmaktadır.

Adra GYO olarak, kurulduğumuz günden bu yana güven, yenilik ve istikrar odaklı hareket ediyor, projelerimizi bu temeller üzerinde şekillendiriyoruz. Gayrimenkul yatırım faaliyetlerini sürdürdüğümüz portföyümüz ile satış işlemlerinde bulunuyor, yatırımcılarımıza gayrimenkul getirisi ve nitelikli kazanç sağlıyoruz.

ADGYO Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Adra Gayrimenkul, borsaya 22.66 TL fiyat ile işleme başlayacak.

ADGYO Halka Arz Tarihi Ne Zaman? Ne Zaman Talep Toplanacak?

Adra Gayrimenkul halka arz tarihi 13-14-15 Eylül olarak belirlenmiştir.
ADGYO Dağıtım Yöntemi, BIST Kodu, Pay Miktarı ve Bulunacağı Pazar!

Adra Gayrimenkul halka arzı eşit dağıtım yöntemi ile yapılacak. Şirketin Borsa İstanbul kodu ise ADGYO olarak belirlenmiştir. Şirketin halka arz edeceği pay miktarı 73.700,000 olarak belirlenmiştir. ADGYO, Borsa İstanbul’da yıldız pazar da bulunacaktır.

ADGYO Halka Arz Şekli!

  • Sermaye Artırımı: 73.700,000 lot

ADGYO Halka Arz Fon Kullanım Yeri

  • %100 gayrimenkul projelerinde yapılacak harcamalar.

ADGYO Fiyat İstikrarı Yapacak Mı?

Adra Gayrimenkul halka arzı için 30 gün fiyat istikrarı planlanmaktadır. 

ADGYO Ortakları Ne Kadar Süre Payları Satmayacak?

Şirket ortakları 1 yıl boyunca pay satışı yapmayacak. İhraççılar ise ortaklar gibi 6 ay boyunca pay satışı yapmama taahhüdü vermiştir.

ADGYO, Şirketin Ne Kadarını Halka Açacak? Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Adra Gayrimenkul’ün %25,09‘u halka açılacaktır. Yani şirket paylarının %25,09’u borsada işlem görecek. ADGYO halka arz büyüklüğü ise 1.6 milyar TL olarak belirlenmiştir.

 

ADGYO Kaç Lot Düşer? ADGYO Kaç Lot Verir?

Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası) taslak izahnamenin onaylanmasından sonra girliecektir.
ADGYO Halka Arzına Hangi Banka ve Aracı Kurumlardan Katılabilirim? Halka Arz Başvuru Yerleri

Borsa İstanbul’da yetkili tüm banka ve aracı kurumlardan ADGYO halka arzına katılabilirsiniz.

Adra Gayrimenkul (ADGYO) Katılım Endeksine Uygun mu?

Adra Gayrimenkul (ADGYO) katılım endeksi bilgisi henüz bulunmamaktadır. Taslak izahnamenin onaylanmasının ardından bilgi güncellenecektir. 

ADGYO Halka Arzında T1 – T2 Bakiye Kullanılır mı?

Adra Gayrimenkul halka arzında t1 ve t2 bakiye kullanılabilir. 

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın