32 Hisse İçin Hedef Fiyat

492

14 Ocak 2023 EconomIcon

BIST100

Güne yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, seans içerisinde gelen satışlara rağmen tepki yükselişi göstererek günü %5,11 güçlü yükselişle 4.970,71’den tamamladı. Bankacılık Endeksi %3,87 yükselişle negatif ayrışmayı sürdürdü. Endekste tepki yükselişinin sürebileceğini düşünüyoruz. Orta vadede ise 2023 ile birlikte seçim beklentilerinin etkisine giren BİST’teki dalgalı seyrin, tarih konusu netleşene kadar devam etmesini bekleriz.

Genel beklenti seçimin Mayıs ayına çekilebileceği yönünde bulunuyor. Seçim tarihinin bu tarihten daha erkene çekilmesi dalgalanmayı artıracaktır. Seçimlerin Mayıs ayında oluşması durumunda ise güçlü bilanço beklentileri olan şirketlerde yükselişin devam etmesi beklenir. Küresel tarafta ise Asya Endeksleri karışık seyrederken Avrupa ve ABD Endeksleri günü genel olarak yükselişlerle tamamladı.

Dün açıklanan ABD TÜFE verisi %6,5 seviyesinde beklentilere paralel gerçekleşerek üst üste 6. ay düşüş kaydetti. Enflasyonda düşüşün sürmesi faiz artırımlarında sona yaklaşıldığı algısı yaratarak küresel risk iştahını destekliyor. VIX 19 seviyesinin altına gelerek ABD borsalarında volatilitenin azaldığına işaret ediyor. Bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi negatif eğilimle hareket ederken Asya Endeksleri karışık seyrediyor.

VIOP-30 endeksi akşam seansını pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne yükselişle başlamasını ve gün içinde düşüşler olsa da bunun alım fırsatı olarak kullanılarak tepki yükselişini sürdürme çabasında olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın