3 Hisse ve 1 Yatırımcıya Tedbir Getirildi!

910

20 Mart 2024 EconomIcon

Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde üç hisse ve bir yatırımcı hakkında önleyici tedbir uygulanmasını kararlaştırdı.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Akmerkez GYO (#AKMGY.E) payları 20/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Sodas Sodyum Sanayi (#SODSN.E) ve Üzertaş Boya (#UZERB.E) payları 20/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.
Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

BİR YATIRIMCIYA TEDBİR

Hat-San Gemi İnşaa (#HATSN), Arsan Tekstil (#ARSAN), Kimteks Poliüretan Sanayi (#KMPUR), Meka Beton (#MEKAG) ve Esenboğa Elektrik Üretim (#ESEN) hisselerindeki işlemleri nedeniyle Süleyman Şenses isimli yatırımcıya 20/03/2024 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın